O firmie

O firmie

 

Firma FANO rozpoczęła działalność 1 sierpnia 1985 roku jako drukarnia offsetowa.
„Jesteśmy klasyczną firmą rodzinną ze 100 % kapitałem polskim”
Vice prezes – Bolesław Jasinowicz

 

Początkowo produkcja opierała się na prostych, jednokolorowych maszynach, jednak oferta obejmowała szeroki zakres usług. Wśród nich wiodące pozycje zajmowały etykiety i opakowania oraz:

  • Foldery
  • Akcydensy
  • Nadruki
  • Opakowania

 

Po roku działalności, z pierwszych liter tych słów powstała nazwa firmy
a następnie logo, które jest dziś wzorem zastrzeżonym.

 

W roku 1994 nastąpiła zmiana technologii druku z offsetu na fleksograficzny i zainstalowana została pierwsza 6 kolorowa maszyna wiodącego producenta w tej branży – firmy Nilpeter. W kolejnych latach następowała rozbudowa powierzchni produkcyjnej, rozwój parku maszynowego ukierunkowanego na produkcję etykiet i opakowań na roli a także nastąpiło zwiększenie zatrudnienia. Obecnie w skład FANO Sp. z o. o. wchodzi wyspecjalizowany Zakład Produkcyjny, Dział Graficzny, Dział Handlowy, Dział Obsługi Klienta, Dział Produkcji, Dział Kontroli Jakości oraz Dział Księgowości zlokalizowane na Targówku przy ulicy Łodygowej 30 w Warszawie.
Dziś firma FANO Sp. z o. o. specjalizuje się w produkcji najwyższej jakości Etykiet Samoprzylepnych, Laminatów Saszetkowych, Shrink Sleeve oraz innych folii i opakowań z roli na rolę w technologii HD FLEXO.
Produkcja opiera się na nowoczesnych, rzędowych maszynach rolowych w technologii HD FLEXO z możliwością uszlachetniania druku z zastosowaniem sitodruku rotacyjnego, złocenia(Coldstamping), tłoczenia(Embossing), laminowania, poddruku od strony kleju oraz wielu innych rozwiązań, które mogą być ze sobą dowolnie łączone.
Wdrożony system zarządzania barwą Colormanagement gwarantuje druk zgodny z oczekiwaniami klienta. Druk odbywa się w oparciu o proofing cyfrowy z wykorzystaniem drukarki EPSON 4900 z systemem GMG przy wsparciu Kuchni Farbowej wyposażonej w program Ink Formulation oraz spektofotometr i jest kontrolowany przez urządzenia 100 % inspekcji.
Do kontroli kodów kreskowych stosujemy najwyższej klasy urządzenia weryfikujące.
Cały proces produkcji przebiega zgodnie z wdrożonym, certyfikowanym i doskonalonym Systemem Zarządzania Jakością ISO 9001:2015 oraz własnym wypracowanym systemem kontroli jakości.
Aby spełnić rosnące oczekiwania naszych klientów, w firmie czuwa kompetentny zespół ludzi, którzy każdego dnia są gotowi służyć fachową radą i pomocą. Stałym elementem naszej strategii rozwoju jest zapewnienie elastycznej i stabilnej obsługi na najwyższym poziomie.