To co Tygrysy lubią najbardziej!
Drugą naszą specjalizacją są etykiety dedykowane do produktów chemii gospodarczej oraz na środki czystości. Produkty te podobnie jak w branży kosmetycznej wymagają najwyższej jakości druku oraz dodatkowych uszlachetnień. Etykiety stosowane na środkach czystości i produktach chemii gospodarczej coraz częściej dorównują swoją złożonością etykietom stosowanym w przemyśle kosmetycznym. Wysoka jakość zadruku jest już standardem a uszlachetnienia stosowane w tej gałęzi nie mniej zaawansowane i skomplikowane. Dobierając materiał do etykiety dla produktu stosowanego w gospodarstwach domowych często w trudnych i wilgotnych warunkach, należy pamiętać, o rodzaju opakowania na jakie jest aplikowane i uwzględnić sposób końcowego zabezpieczenia. W zależności od kształtu opakowania dobieramy odpowiedni materiał jak papier, folie polipropylenowe czy folie polietylenowe.

Środki chemiczne często są agresywne i mogą zwyczajnie rozmoczyć klej lub etykietę stąd należy zadać pytanie, czy tańszy papier z lakierem będzie wystarczającym rozwiązaniem czy należy zastosować laminat a może nawet folię. Rodzaj folii zależy od kształtu butelki, rodzaju tworzywa oraz powierzchni klejenia. W zależności od potrzeb należy stosować odpowiednio folię PE (polietylen) lub PP (polipropylen). Zawsze dobieramy odpowiedni materiał pod kątem technologicznym jak również ekonomicznym.

Wszystkie podłoża praktycznie umożliwiają zastosowanie Clod-stampingu, który nadaje etykiecie ciekawszy i zarazem ekskluzywny wygląd. Etykiety mogą być zabezpieczone lakierem błysk i mat lub laminatem OPP.

Możliwe techniki druku i zdobienia:

 1. Druk HD FLEXO
 2. Druk sito
 3. Laminowanie
 4. Lakierowanie błysk oraz mat
 5. Złocenie folią (Cold-stamping)
 6. Tłoczenie (Embossing)
 7. Folie holograficzne
 8. Etykiety dwustronne
 9. Druk między-warstwowy
 10. Druk od strony kleju i na rewersie
 11. Dezaktywacja kleju
 12. Perforacja
 13. Etykiety Peel-off

Podczas druku stosujemy inspekcję 100 % co daje gwarancję, że każda etykieta jest zgodna z wymaganiami klienta.